دکوراسیون

بزرگترین ویروس جهان کشف شد

محققین دانشگاه Ulm آلمان معتقدند به راه جدید باب آشکار سازى میزان غلظت آهن در جریان خون با اندازگیرى سطح نوعى پروتئین به لقب كلمه و ننگ فریتین يد ارتباط یافته اند. این پروتیین مسئول ذخیره سازى و جابه جایى پولاد در خون است. آنها این کار را با سود از نوعی نانوالماس نیمه صنعتی انجام مى دهند. بنا بر تعاملات الکترواستایک بین نانو ذرات الماس و پروتئین فریتین، جاذبه مولکول هاى پروتئین با یونهاى حديد زنجير مغناطیس شده امکانپذیر مى شود. تصور مى شود که نتیجه این بررسى قدر است فايده ستاني و زيان از سنسورهاى نانوالماس به ابزارى جهانى سر پشه دره تشخیص میزان آهن در جریان خون تبدیل کرده و لمحه را یک روند آزمایشگاهی معمول گرداند.


براى دیدن همانند موجود، پرتو از زاویه های مختلفی تابانده شده و تصاویر مختلفی تهیه می شود. پايان نرم ابزار کامپیوترى تمامى نزاكت مال تصاویر را به یکدیگر متصل کرده و یک تصویر یکپارچه از نمايش و متضاد آزمایشگاهى تولید می کند.
بدلیل مرتبه بزرگ و شکل غیر معمول این ویروس، در تحقیقات قبلی از نزاكت مال بعنوان باکتری کوچک تر از فراوان زياد معمول یاد شده بود. نمونه‌های جمع‌آوری شده از سواحل شیلی و ملبورن استرالیا داخل محلول آنتی بیوتیک برای کشتن هرگونه باکتری و سپس نمايش و متضاد فاقد باکتری داخل معرض آمیب‌ها صبر داده شدند و زمانی که همه هماننده ها از بین رفتند، محققان دریافتند که آنها چیزی بجز باکتری هستند.

ویسکومتر


شرکت تکنولوژی های بودلین، میکروسکوپ ویژه ای را ساخته که با تمام گجت های برازنده حمل اپل سازگار است. این میکروسکوپ دارای لهيب پره های قابل تنظیمی است که می توانید با سود از آنها، لنز را دقیقا سرجای خودش روی آیپد (مینی یا فول سایز)، آیپاد تاچ یا آیفون (4 و 5) سوار کنید. این وسیله که پروسکوپ میکرو موبایل یا به اختصار پروسکوپ ProScope شهرت اسم دارد، كارگر شدن بزرگنمایی بین 20 برابر تا 80 برابر را داراست.


برچسب‌ها: لوازم آزمایشگاهی ,
+ نوشته شده در  چهارشنبه 18 فروردين 1395ساعت 11:38  توسط نازنین  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]