دکوراسیون

تبدیل آیفون و آی پد به میکروسکوپ

محققین دانشگاه Ulm آلمان معتقدند به سياق جدید درون آشکار سازى میزان غلظت پولاد در جریان خون با اندازگیرى سطح نوعى پروتئین به كنيه فریتین يد ارتباط یافته اند. این پروتیین مسئول ذخیره سازى و جابه جایى آهن در خون است. آنها این کار را با ضرر از نوعی نانوالماس نیمه صنعتی خاتمه مى دهند. بنا بر تعاملات الکترواستایک بین نانو ذرات الماس و پروتئین فریتین، جذب مولکول هاى پروتئین با یونهاى سلاح مغناطیس شده امکانپذیر مى شود. تصور مى شود که نتیجه این بررسى مقتدر و قاصر است استفاده از سنسورهاى نانوالماس به ابزارى جهانى درب تشخیص میزان سلاح در جریان خون تبدیل کرده و متعلق را یک رويه آزمایشگاهی معمول گرداند.


تغییر متين افزارى مهمى که بر روى میکروسکوپ هاى معمولى موجود عاقبت مى گیرد زمانى است که مى خواهند یک مجموعه 150 تایى از لامپ هاى LED کوچک را مدخل سرپوش زیر لام، و یا به عبادت دیگر همان جایى که سیستم نورى خود میکروسکوپ تعبیه شده است، جاسازى کنند.
محققان فرانسوی موفق به کشف بزرگترین ویروس آفاق به طول یک میکرومتر شده‌اند که دو برابر مقدار مگاویروس است.
به شرح سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مگاویروس به طول 440 نانومتر پیش از این، لقب بزرگترین ویروس دنيا را از آن خود کرده بود، اما محققان منوال جدید ویروس موسوم به «پاندورا ویروس» را در سواحل شیلی و استرالیا کشف کرده اند.

خرید دستگاه آب مقطر گیری


با پیشرفت تکنولوژی، آرزوها دیگر درب حد خواست باقی نمی وش و بسیاری از آنها به ایده ها و پايان طرح های کاربردی تبدیل می شوند. یکی از این طرح ها که حالا به مرحله تجاری رسیده است، تبدیل موبایل یا تبلت به میکروسکوپ برازنده حمل است. تا به حال شرکت های مختلفی لنزهای ویژه دوربین تلفن های هوشمند و حتی چند میکروسکوپ را به بازار ارایه کرده اند. ولي به نظاره می جوخه که این میکروسکوپ تازه رابطه اتصال به مدل های قبلی توانایی های بیشتری دارد.


برچسب‌ها: تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی ,
+ نوشته شده در  چهارشنبه 18 فروردين 1395ساعت 14:35  توسط نازنین  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]